To już apogeum antyspołecznych działań Sądu Rejonowego Katowice Zachód.Dla przypomnienia dodam, że kierowca Prezesa tego sądu złożył obszerne zeznania obnażające korupcję wielu urzędników.

Pan Dariusz Wojtasiewicz (41l) ma rodzinę i dwoje dzieci w wieku 17 i 8 lat.Prowadzi firmę w Katowicach zajmującą się sprzedażą węgla.

W Brzegu nie mieszka od lat ale w rodzinnym domu pozostali rodzice w wieku 81 lat.

W 2015 roku skomentował artykuł dotyczący mniejszości romskiej w gazecie Fakt.Nie trzeba było długo czekać rano pojawiła się policja zabrała go z domu, a następnie przedstawiła zarzuty siania nienawiści na tle narodowościowym. Pół roku później wydano zaocznie wyrok skazujący Pana Darka i 40 innych osób na prace społeczne.

W toku postępowania sądowego Pan Darek złożył obszerne wyjaśnienia i podał, że jest zameldowany w Brzegu ale na stałe przebywa w Katowicach (vide protokół z rozprawy głównej)

Dla obiboków z katowickiego sądu nie stało to jednak na przeszkodzie by wyrok skazujący wysłać do Brzegu do 80 letnich rodziców.

Przy zastosowania takiego fortelu "wyprodukowano" uprawomocnienie orzeczenia nakazującego wykonywanie prac społecznych w wymiarze 80 godzin lecz Pan Darek nie miał zielonego pojęcia, że ciąży na nim obowiązek orzeczony przez sąd.

Kilka dni temu do domu wkroczyła Policja z nakazem doprowadzenia go do więzienia w Wojkowicach albowiem sąd zamienił prace na 120 dni aresztu.

Przedsiębiorca obraca gigantycznymi ilościami węgla który otrzymuje w kredycie kupieckim i za który nie płaci bo siedzi w więzieniu za komentarz zamieszczony na stronie FAKT.PL jego życiowy dorobek i marka zaczynają się sypać bo dostawcy do czasu tej publikacji nie mieli pojęcia, że ich stary i sprawdzony odbiorca pozbawiony jest wolności.

Staruszkowie, którzy mieszkają w Brzegu nie mają "pod ręką" syna, który się nimi opiekował.Dzieci nie mają ojca, a wszystko przez pierdolony i działający na skróty antypolski i postkomunistyczny wymiar niesprawiedliwości.

Tfu!

Udostępnij:
Komentarze
 • Piotr
  12.12.2016 13:41

  Sądy tak działają że walą wyroki zaoczne nikogo nie informując o niczym...Znam to na swoim przykładzie.Tez walczę z tymi szubrawcami z prokuratury i sądów ale to walka z wiatrakami.Moze Pan Zbigniew Stonoga zajmie się moja sprawa.Dobrze mu idzje konwersacji z prokuratorczykami...

  Odpowiedz
 • Adam
  12.12.2016 17:03

  Mieszkam w Zabrzu i gdybym wylał swoje żale n/t mniejszości romskiej to by mnie skazali chyba na dwudziestokrotne dożywocie. Nienawidzę tej nacji z całego serca a jeszcze bardziej ich zwolenników w urzędzie miejskim którzy tylko im sypią z Naszych podatków a to na węgiel, a to na dzieci a to jakieś zapomogi czy pieniądze na rodziny zastępcze. Serce mi pęka gdy widzę na miejskim targowisku staruszki handlujące skarpetami czy dobrem swoich przydomowych ogródków by mieć za co żyć, a taki "rom" bawi się za kase z Naszych podatków i kpi z prawa i reszty społeczeństwa. Nienawidzę tej nacji bo pochłania miejskie pieniądze i jest wyłącznie grupą roszczeniową i nie daje od siebie nic. Za kilka lat może się to zmieni bo wtedy Zabrzanie będą mniejszością i będą żyli jak pączki w maśle. Wkurwia mnie to niesamowicie że starszy Polak który przeżył drugą wojnę, odbudował w jakiejś części Polskę jest mniej ważny dla urzędników niż byle jaki rom.

  Odpowiedz
 • pawel
  12.12.2016 17:32

  zabic sedziow jak i romow!

  Odpowiedz
 • An
  13.12.2016 10:42

  bla bla bla. Jak na "przedsiębiorcę obracającego olbrzymimi ilościami węgla" to mało rozgarnięty jest, skoro go zapuszkowali. Nie interesował się wyrokiem? Nie dzwonił do sądu? Na policję? Do rodziców? To będzie teraz dzwonił do adwokata. Poza tym powiedzenie, na rozprawie, że się mieszka gdzieś tam gdzieś tam nie ma wpływu na to gdzie pójdą papiery. Sekretariat (NIE SĘDZIA) wysyła pisma pod adresy wskazane w pismach, a nie czyta całych protokołów rozprawy, żeby upewnić się, że oskarżony coś tam bąknął o innym adresie.

  Odpowiedz
 • An
  13.12.2016 11:12

  "przez pierdolony i działający na skróty antypolski i postkomunistyczny wymiar niesprawiedliwości" Możesz rozszerzyć swoje wywody? Wiesz, że twoi rodzice też są postkomunistyczni? Wykształcenie też masz postkomunistyczne. Z pewnością mogę również ci zarzucić antypolskość (opluwanie wymiaru sprawiedliwości). Dobrze sąd zrobił, że zapuszkował gościa. Każdy mógłby robić sztuczki z adresami. Nie udało się tym razem.

  Odpowiedz
 • Boguslaw
  15.12.2016 18:49

  ” Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości ”
  Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Przez 8 lat PO i PsL prowadziła agresywną walkę z nami.
  W której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją ?
  W której wymiar „ niesprawiedliwosci „ byli do dyspozycji „władzy „ ?
  Czas na zmiany !!!!!!
  Sędzia daniel strzelecki Sądu Rejonowego w Bolesławcu / Jelenia Gora .
  "Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości".
  Bajkowy operat szacunkowy biegłego Jerzego Karpińskiego sprawa pokrzywdzonego Bogusława ...
  https://www.youtube.com/watch?v=RNLEELvzZd8

  Odpowiedz
 • Krzysztof Odolecki
  18.12.2016 15:13

  Trafiłoby to na mnie a można by było mi dopisać śmierć policjantów którzy próbowali by mnie zatrzymać :) Na razie mam zarzucane zabójstwa kilku osób ale nie byli to funkcjonariusze (jeszcze) :) A 'podskakujący' wobec mnie prokurator wtedy okręgowy z Gliwic dostał jedynie informację/ostrzeżenie mailowo że 'Ricco' zrobi mu 'kabum' a wiem że doskonale wiedział o co chodziło bo na niejednym 'trwonieniu' forsy podatników byłem z nim w burdelach za co pewni właściciele hotelów wystawiali faktury na noclegi prokurator jednej nocy w kilkunastu miastach za co zwrot dostawali wszyscy z podatków które płacą niczemu niewinni obywatele ;) RICCO ZROBIŁ KABUM a okręgowy stał się znów rejonowym i doskonale wie że jeszcze raz mi podskoczy to dołączy do ludzi ś.p. których sam kazał upozorować 'samobójstwo' :) Ludzie to polska tu mordowanie kogokolwiek nie znaczy więcej niż zabicie komara tyle że prokuratorzy robią to w rękawiczkach by nie mieć przypadkiem styczności z stwierdzeniem że 'mają krew na rękach'!

  Odpowiedz
Dodaj komentarz